Melyik sulit a sok közül?

Pécsi Rita, Horváth Szilárd és Papp Zsolt segíti a leendő elsősök szüleit az iskolaválasztásban

Beszélgetés az iskolaválasztás szempontjairól a neveléstudomány és a vezetői tapasztalatok szemszögéből

Uzsalyné dr. Pécsi Rita neveléskutató, Horváth Szilárd, a gödi Búzaszem Iskola igazgatója és Papp Zsolt, a kecskeméti Szent Imre Iskola igazgatója beszélget február 19-én, hétfőn este a Kocsis Pál Iskola dísztermében, ahol a leendő elsősök szüleit szeretnék döntésükben segíteni. Az iskolaválasztás pedagógiai, pszichológiai szempontjairól való diskurzuson több téma is szóba kerül, például: mire van igazán szüksége egy kisiskolás gyermeknek, mi fejleszti, erősíti őt? Mit adhat az iskola a gyermek és felnőttkor értékes, boldog életvezetéséhez, és természetesen kiderül majd az is, hogy milyen a „jó suli”? Többek között ezekre a kérdésekre is keresik a válaszokat a 17:30-kor kezdődő pódiumbeszélgetésen.

Horváth Szilárdot az M5 műsorvezetőjeként sokan ismerhetik, azt azonban kevesebben tudják róla, hogy a gödi Búzaszem Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója. Uzsalyné dr. Pécsi Rita neveléskutató, főiskolai tanár is ismerős lehet a kecskemétieknek, hiszen több nagysikerű előadást tartott a megyei könyvtárban, melynek immár teljes videófelvétele is elérhető a neten.

A február 19-i pódiumbeszélgetésen való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Forrás: hiros.hu